Odpowiedź: Szczegółowe wyjaśnienie: 7. Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarów?. stal 3500 zł za 1 t = 3500/1000 = (przecinek o 3 miejsca w lewo) = 3,50 zł za 1 kg [bo 1 tona = 1000 kg] Napisz komentarMatematyka z plusem cwiczenia zółte klasa 6 str.28 i 29. zad.10 str.28 Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarów? a) 20 zł za 1 kg b)0,37 zł za 1 kg c)34,00 zł za 1 kg d)55,00 zł za 1 kg e)21,00 zł za 1 kg f)30,00 zł za 1 kg g)0,40 zł za kilogram h)85,oo zł za kilogramz Kryteria, w przypadku których produkt został wystarczająco przetworzony, są opisane w wykazach produktów preferencyjnych w unijnych preferencyjnych regułach pochodzenia w każdym systemie preferencyjnym. W większości umów kryteria są opisane w poniższym formacie. kolumna 1: Produkt wymieniony w unijnym systemie klasyfikacji produktów. Na wysokość ceny danego towaru składa się mnóstwo czynników, o których istnieniu wielu konsumentów może nie mieć pojęcia. Wyróżnia się następujące podstawowe rodzaje cen: detaliczna, hurtowa, minimalna, maksymalna. Jednym z najważniejszych kryteriów wpływających na decyzję co do zakupu danego produktu jest jego cena. 7. Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarów? szynka 8,25 zł za 25 dag, stal 3500 zł za 1t za 1 kg, masło 7,20 zł za 200 g, jagody 3 zł za 100 , polędwica 5,60 zł za 10 dag, cement 700 zł za 1 t ,cukier waniliowy 2,10 zł za 10 g, kawa 0,75 zł za 10 g. 당신은 주제를 찾고 있습니까 “ing 100 zł za wynagrodzenie – Jak zarabiać 100 000 zł / mies – Moje własne Case Study przeskoku z 20 na 100 tys. PLN w 6 punktach “? 다음 카테고리의 웹사이트 https://you.dianhac.com.vn 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://you.dianhac.com.vn/blog/ . To znaczy dla poprawnie obliczyć koszt produktu, aby uwzględnienie każdego z nich będzie więcej niż konieczne materiały użyte do jego wykonania.. W celu zdobycia całkowity koszt, czyli konieczne będzie użycie La Funkcja SUMA zostanie zastosowany do kolumna kosztów nieruchomości, pewnego razu cena wszystkich użytych materiałów będzie dostępna. Oblicz ile soli jest w: a) 200 g roztworu o stężeniu 10% b) 300 g roztworu o stężeniu 5% c) 1500 g roztworu o stężeniu 1% d) 350 g roztworu o stężeniu 20% 2. Spodnie Kosztowały 120 zł, ale ich cenę obniżono o 10%.Ile Kosztują ? 3. Wynagrodzenie pana Stefana podniesiono o 10%, czyli o 160 zł. Ile zarabiał pan Stefan przed Ile kosztuje Przesyłka OLX? Gdy korzystasz z Przesyłki OLX oraz Płatności OLX oprócz ceny przesyłki, w określonych kategoriach pobierane jest wynagrodzenie za Usługę Serwisową. Wysokość wynagrodzenia zależy od ceny przedmiotu oraz kategorii, w której przedmiot się znajduje. Trzy etapy uiszczania niższych należności celnych: 1. Sprawdź, czy Twój produkt kwalifikuje się do objęcia niższymi cłami. Dowiedz się, jak udowodnić organom celnym pochodzenie produktu. 2. 3. Zaprezentuj swoje produkty i dokumenty do odprawy celnej. Zacznij korzystać z niższych ceł na przywóz lub wywóz! Aby znaleźć informacje Pm8wdL. Opublikowano na ten temat Matematyka from Guest Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarow? 1. Węgiel- 390 zł za 1t- ile zł za 1 kg 4 zł za 100 g- ile zł za 1 kg zł za 25 dag- ile zł za 1 kg waniliowy-0,99 zł za 10g-ile zł za 1 kg zł za 200g- ile zł za 1kg za 1t-ile zł za 1 kg za 10g-ile zł za 1 kg Wynagradzam za dobra ODP Odpowiedź Guest 1. za kg2. 40 zł3. 30 zł 4. 99 zł 5. 26 zł 50 gr 7. 4 zł 50 gr 8. 54 zł zapytał(a) o 14:45 Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarów ? Pomóż.. ! Proszę też o obliczenia ! ( napisz jak to zrobiłeś. ! ♥ jagody, 2 zł za 100 g.... zł za 1 kg. węgiel 370 zł za 1 t.... zł za 1 kg. ... zł za 1 kgpolędwica, zł za 10 dagkawa, 0, 55 zł za 10 g.... zł za 1 kg. masło, 4, 20 zł za 200 g... zł za 1 7. 50 zł za 25 dag.... zł za 1 kg. cement 100 zł za 1 t ... zł za 1 waniliowy, 0, 85 zł za 10 g...zł za 1 kg... Również daję naj. Obiecuję. ♥ Proszę Was także o obliczenia. ! Pliss. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-11-17 14:51:00 To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać 1 ocena Najlepsza odp: 100% Najlepsza odpowiedź EKSPERTAnia-23 odpowiedział(a) o 14:54: jagody, 2 zł za 100 g..2 * 10 = 20 zł za 1 370 zł za 1 : 1000 = 0,37 zł za 1 kg..3,40 * 10 = .34. zł za 1 kgpolędwica, zł za 10 dagkawa, 0, 55 zł za 10 * 100 = 55 zł za 1 4, 20 zł za 200 g4,20 * 5 = 21 zł za 1 7. 50 zł za 25 * 4 = 30 zł za 1 100 zł za 1 t100 : 1000 = 0,1zł za 1 waniliowy, 0, 85 zł za 10 g0,85 * 100 = 85 zł za 1 kg... Odpowiedzi jusia_28 odpowiedział(a) o 14:49 jagody- 20złwęgiel-37złpoledwica- 34,-kawa-55,-cement-40,-cukier waniliowy-8,50 Uważasz, że ktoś się myli? lub Pisałem ostatnio o pozytywnych wrażeniach wywiezionych z Polski. Celowo nie poruszyłem wtedy jednego tematu. A jest kwestia, która każdego dnia nas zdumiewała: POLSKA JEST BARDZO TANIA. Ceny w sklepach, supermarketach i na targowiskach są znacznie niższe, niż nam się wydawało, że pamiętamy. Stąd myśl, by zrealizować stary pomysł i zamieścić tu porównanie cen w Polsce i na Filipinach. Przygotowane przez Monię zestawienie jest subiektywne, bo oparliśmy się na własnym typowym miesięcznym koszyku, ale myślę, że rzuca ono trochę światła na temat. Wynika z niego jasno, że panujące w narodzie przekonanie jakoby na Fili żyło się za grosze nie jest do końca zgodne ze stanem faktycznym. Wychodzi na to, że najbardziej uderzające są korzyści wynikające z różnic w cenach alkoholu i papierosów. A one się po prostu po pewnym czasie nudzą, a jeżeli nie, to tym gorzej dla delikwenta. Ceny polskie podane są w złotówkach, filipińskie w peso (PHP). Wzięliśmy pod uwagę przybliżone i uśrednione ceny detaliczne towarów ze średniej półki w regionie Visayas, w którym mieszkamy. Piszę uśrednione, bo ceny niektórych artykułów mogą wahać się w zależności od pory roku, odległości od punktów dystrybucyjnych, atrakcyjności turystycznej regionu itp. Wybór jest być może nieco tendencyjny – zależało nam na uzmysłowieniu Wam, że nikt tu niczego za darmo nie rozdaje. Już kiedyś pisałem, że gdy ktoś nas tutaj odwiedzi, czy przyjedzie pod wpływem inspiracji, nie chciałbym usłyszeć zarzutów, że ‘kurna Marych gadałeś, że tak tanio, a się okazuje, że po powrocie będzie trzeba renegocjować hipotekę’. W tabeli nieco optymistycznie przyjęliśmy zaokrąglony w dół kurs filipińskiego peso mianowicie 1PHP = 0,08PLN (8 groszy). W rzeczywistości jest on nieco wyższy, a wypłacając gotówkę z bankomatów naraża się człowiek dodatkowo na prowizje miejscowych banków, opłaty za przewalutowanie, korzystanie z obcych bankomatów itp. Warto te kwestie przemyśleć przed wyjazdem i skonsultować wątpliwości z przedstawicielem swojego banku. Wobec poniższego dziwi fakt, że bez problemu, ale i ekstrawagancji daliśmy radę zdefraudować w Polsce kwoty wyraźnie przewyższające nasz budżet na Filipinach. Tutaj po prostu nie bardzo jest na co. W Europie teoretycznie człowiek mógłby się świadomie ograniczyć, ale niestety marketingowcy nie śpią, głupi nie są, a człowiek z natury ulega pokusom ;-) Pozdro z wyspy, trzymajcie się. Posty o podobnej tematyce: Produkty i towary droższe na Filipinach Produkt Cena w Polsce Cena na Filipinach Stosunek ceny filipińskiej do polskiej, uwagi Ziemniaki 1zł/kg 80php – 6,40zł/kg Ponad 6 razy drożej niż w Polsce Chleb pszenny w stylu europejskim 2zł/bochenek 150php – 12zł/bochenek 6 razy drożej niż w Polsce Jabłka 2zl/kg 20 php/szt 120php – 9,60zł/kg Prawie 5 razy drożej niż w Polsce Płatki śniadaniowe 4zł/500g 230php – 18,40zł/500g Prawie 5 razy drożej niż w Polsce Mleko 1,50/1litr 90php – 7,20zł/1litr Prawie 5 razy drożej niż w Polsce Kapusta biała 80php – 6,40zł/kg Ponad 4 razy drożej niż w Polsce Sok pomidorowy 2zł/1litr 100php – 8zł/1litr 4 razy drożej niż w Polsce Ser pleśniowy typu President 3zł/120g 150php – 12zł/120g 4 razy drożej niż w Polsce Sól 1zł/kg 50php – 4zł/kg 4 razy drożej niż w Polsce Olej do smażenia 5zł/1litr 200php – 16zł/1litr Ponad 3 razy drożej niż w Polsce (nie dotyczy kokosowego rozlewanego z baniaków) Cebula 1,50zł/kg 60php – 4,80zł/kg Ponad 3 razy drożej niż w Polsce Kurczak – skrzydełka 5,50zł/kg 220php – 17,60zł/kg Ponad 3 razy drożej niż w Polsce Chipsy Lays 4,50zł/200g 150php – 12zł/200g Prawie 3 razy drożej niż w Polsce Wątróbka drobiowa 6zł/kg 200php – 16zł/kg Prawie 3 razy drożej niż w Polsce Marchew 3zł/kg 100php – 8zł/kg Prawie 3 razy drożej niż w Polsce Internet 50zł/20Mbit/miesiąc 1600php – 128zł/5Mbit/miesiąc Prawie 3 razy drożej niż w Polsce, znaczna różnica w prędkości przesyłu danych Pomarańcze 4,50zł/kg 20 php/szt 120php – 9,60zł/kg Ponad 2 razy drożej niż w Polsce Oliwki zielone zwykłe 8,50zł/900g 220php – 17,60zł/900g Ponad 2 razy drożej niż w Polsce Wieprzowina -boczek świeży 10zł/kg 260php – 20,80zł/kg Ponad 2 razy drożej niż w Polsce Kurczal świeży cały 6zł/kg 180php – 14,40zł/kg Ponad 2 razy drożej niż w Polsce Majonez 4zł/200g 100php – 8zł/200g 2 razy drożej niż w Polsce Prąd (bez używania klimatyzacji) 100zł/2 osoby/miesiąc 2500php – 200zł/2 osoby/miesiąc 2 razy drożej niż w Polsce Sok pomarańczowy 4zł/1litr 90php – 7,20zł/1litr 80% drożej niż w Polsce Sucha karma dla kotów 8zł/kg 180php – 14,40zł/kg 80% drożej niż w Polsce Wieprzowina -golonka 8zł/kg 180php – 14,40zł/kg 80% drożej niż w Polsce Winogrono 10zł/kg 220php – 17,60zł/kg 75% drożej niż w Polsce Kawa Nescafe Gold 20zł/200g 400php – 32zł/200g 60% drożej niż w Polsce Cukier biały 3,50zl/kg 70php – 5,60zł/kg 60% drożej niż w Polsce Herbata Lipton 5zł/25szt 100php – 8zł/25szt 60% drożej niż w Polsce Kurczak udka 10zł/kg 200php – 16zł/kg 60% drożej niż w Polsce Autobusy typu PKS Ok. 10zł/100km Ok. 180php – 14,40zł/100km Prawie 50% drożej niż w Polsce Wieprzowina schab 13zł/kg 250php – 20zł/kg Ponad 50% drożej niż w Polsce Pomidory 4zł/kg 70php – 5,60zł/kg 40% drożej niż w Polsce Wieprzowina żeberka 12zł/kg 180php – 14,40zł/kg 20% drożej niż w Polsce Produkty i towary w porównywalnych cenach Produkt Cena w Polsce Cena na Filipinach Stosunek ceny filipińskiej do polskiej, uwagi Świeże ryby 15zł/kg 200php – 16zł/kg Porównywalna cena Ananas 4,50zł/kg 60php – 4,80zł/kg Porównywalna cena Oliwa z oliwek 45zł/1litr 600php – 48zł/1litr Porównywalna cena Woda butelkowana 2zł/1litr 25php – 2zł/1litr Porównywalna cena Piwo importowane 8zł/500ml 100php – 8zł/500ml Porównywalna cena Ryż biały 4zł/kg 50php – 4zł/kg Porównywalna cena Alkohol importowany w barach 10zł/kieliszek 35cl 125php – 10zł/kieliszek 35l Porównywalna cena Napoje gazowane słodzone 2,50zł/1litr 30php – 2,40zł/1litr Porównywalna cena Tanie piwo lokalne 2,50zł/500ml 30php -2,40zł/500ml Porównywalna cena Ogórek zielony 2,50zł/kg 30php – 2,40zł/kg Porównywalna cena Wołowina bez kości (antrykot) 30zł/kg 360php – 28,80zł/kg Porównywalna cena Wołowina na gulasz 16zł/kg 180php – 14,40zł/kg Porównywalna cena Kurczak z rożna 25zł/sztuka ok. 1,5 kg 180php – 14,40zł/sztuka ok. 800g – 1kg Porównywalna cena uwzględniając wagę – filipińskie kurczaki są znacznie mniejsze Kurczak filety 15zł/kg 180php – 14,40zł/kg Porównywalna cena Produkty i towary tańsze na Filipinach Produkt Cena w Polsce Cena na Filipinach Stosunek ceny filipińskiej do polskiej, uwagi Banany 4zł/kg 40php – 3,20zł/kg 20% taniej niż w Polsce Ketchup pomidorowy 4zł/300g 40php – 3,20zł/300g 20% taniej niż w Polsce Benzyna 5zł/litr 50php – 4zł/litr 20% taniej niż w Polsce Awokado 10zl/kg 60php – 4,80zł/kg Ponad 50% taniej niż w Polsce Tuńczyk w puszce 5zł/180g 35php – 2,80zł/180g Ponad 50% taniej niż w Polsce Cukier brązowy 10zl/kg 65php – 5,20zł/kg Prawie 50% taniej niż w Polsce Sardynki w sosie pomidorowym 3zł/160g 15php – 1,20zł/160g 60% taniej niż w Polsce Tani alkohol lokalny, rum wódka, whisky, gin itp 20zł/0,7l 100php – 8zł/0,7l 60% taniej niż w Polsce Bakłażan 10zł/kg 40php – 3,20zł/kg Ponad 3 razy taniej niż w Polsce Czosnek 1,50/szt 5php – 40gr/szt Prawie 4 razy taniej niż w Polsce Imbir 20zł/kg 60php – 4,80zł/kg Ponad 4 razy taniej niż w Polsce Papierosy 15zł/paczka 40php – 3,20zł/paczka Prawie 5 razy taniej niż w Polsce Sos sojowy 16zł/1litr 40php – 3,20zł/1litr 5 razy taniej niż w Polsce Wpożyczenie skutera 100zł/dzień 250php – 20zł/dzień 5 razy taniej niż w Polsce Ocet 20zł 2zł/1litr 40php – 3,20zł/1litr Ponad 6 razy taniej niż w Polsce Ponad 60% drożej niż w Polsce czerwone pryszcze już nie psują mi twarzy, sam też stoję trochę z boku, wiem, że dobrze jest być i dobrze jest mieć, już nie mieszkam w bardzo długim bloku. za grabażem. Życie na Filipinach. Azja, Podróże, Gotowanie, Filipiny, Blog. Rozumiem Ta strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu oraz w celach statystycznych. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Przeglądanie stron bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.